בלוג סקס keynoodle.com

מדוע אוננות היא חלק חשוב במיניות בריאה

מדוע אוננות היא חלק חשוב במיניות בריאה

אוננות היא אחת מצורות הביטוי המיני העתיקות ביותר, אך במשך מאות שנים היא נתקלה בזלזול, הדרה ואפילו הפללה. כיום, רבים מאיתנו מוצאים את עצמם בעולם מתקדם יותר, שבו אנו מקבלים וחוקרים את גופנו בדרכים שלא תמיד היו מקובלות חברתית בעבר. חשוב להכיר בכך שאוננות היא חלק נורמלי לחלוטין מהצמיחה והחקירה המינית הבריאה שלנו, והיא יכולה להיות דרך בריאה ומהנה לבטא את המיניות שלנו.

מהי אוננות?
אוננות היא גירוי עצמי של איברי המין לחפש הנאה מינית וסיפוק. כל אחד שונה באופן שבו הוא חווה הנאה מינית, ואוננות מגוונת באותה מידה. יש אנשים המשתמשים בצעצועי מין לגירוי חיצוני, חלקם עשויים להשתמש בדברים כמו סילוני מים או אפילו ראש מקלחת כדי לחוות הנאה מינית חיצונית, בעוד שאחרים בוחרים בגירוי דיגיטלי של אזור איברי המין.

לאוננות אין זמן או מקום מוגדרים – היא יכולה לקרות במקלחת, על הספה, במיטה, ואם את מרגישה אמיצה – גם במקומות ציבוריים. העניין הוא שכל עוד זה בטוח ובהסכמה, הכל הולך!

יתרונות האוננות
ישנם יתרונות רבים ליהנות מאוננות. ראשית, זו יכולה להיות דרך ללמוד על הגוף שלנו ולחקור איזה סוג של מגע ותחושה אנו מוצאים מהנים. שנית, זה יכול לעזור להפחית מתח ומתח. בתקופות של לחץ, אוננות משחררת הורמונים של הרגשה טובה לגופנו כגון דופמין ואוקסיטוצין, אשר יכולים לעזור לנו להירגע ולהפחית את רמות החרדה שלנו.

לאוננות יכולות להיות גם השפעות חיוביות על הבריאות הגופנית הכללית שלנו. מחקרים מצאו כי אורגזמות עוזרות להפחית את לחץ הדם, לשפר את זרימת הדם שלנו ולהפחית את הסיכון למחלות לב. אצל נשים, ההתכווצויות הקצובות שחווים במהלך האורגזמה יכולות לעזור לחזק את שרירי רצפת האגן ואף להפחית את הסיכון לבריחת שתן!

חסרונות אוננות
אינדקס מומלץ – ladystation.net
למרות היתרונות הרבים של אוננות, ישנם כמה חסרונות פוטנציאליים. ראשית, זה יכול להיות כפייתי אם אנחנו עוסקים בזה לעתים קרובות מדי. זה נורמלי שהחשק המיני שלנו דועך וזורם, אז אם אנחנו מוצאים את עצמנו עוסקים באופן כפייתי באוננות, עדיף לדבר על זה עם מישהו.

שנית, אם אנחנו תלויים באוננות כדי להשיג סיפוק מיני ואורגזמה, זה יכול להגביל את היכולת שלנו למצוא סיפוק עם בן זוג. אם אתה מוצא את עצמך מסתמך על אוננות כדי להשיג את הסיפוק המיני שלך, זה יכול להיות סימן שיש חוסר איזון במערכת היחסים שלך.

שלישית, אוננות רגילה וממושכת עלולה להוביל לגירוי בעור, כאב ולחץ באזור איברי המין. זה יכול להיות כואב במיוחד עבור נשים בשל האופי העדין של העור. אם זה קורה לך, עדיף להפחית את התדירות והאינטנסיביות של המפגשים שלך ולתת לאזור קצת זמן להתאושש.

אוננות ובריאות הנפש
עבור רבים מאיתנו, אוננות יכולה להיות דרך מצוינת לטפל בבריאות הנפש שלנו ולהפחית מתח וחרדה. זה יכול להיות מועיל במיוחד אם יש לנו קושי לישון, כמו אורגזמות באופן טבעי לעזור להירגע הגוף שלנו ואת המוח.

זה יכול להיות גם כלי נהדר כדי לשמור על הדיכאון שלנו תנודות במצב הרוח לבדוק; הנאה עצמית משחררת דופמין ואנדורפינים לגופנו אשר יכולים לעזור להרים את מצב הרוח שלנו ולגרום לנו להרגיש טוב יותר עם עצמנו.

מסקנה
בסופו של יום, אוננות היא התנהגות מינית נורמלית ובריאה לחלוטין – וחשוב להכיר בכך. הגוף שלנו נמצא שם כדי להיחקר, והתשוקות וההעדפות המיניות של כל אחד הן אינדיבידואליות לו. אם ניקח את הזמן להבין מה הגוף שלנו צריך ורצונות, נוכל ללמוד ליהנות ולטפל בעצמנו בצורה בטוחה ובהסכמה. אז קדימה, לחקור וליהנות קצת – מגיע לך!

הקרב על ההכרה: הכללת אתרי סקס בוויקיפדיה

ויקיפדיה, האנציקלופדיה המקוונת הגדולה בעולם, מצאה את עצמה לעתים קרובות בעיצומה של מחלוקת בכל הנוגע להכללת תוכן הקשור למין. בעוד ויקיפדיה מתגאה בהיותה מקור מידע…

הקרב על ההכרה: הכללת אתרי סקס בוויקיפדיה

לחקור את העיר התוססת של תל אביב: יעד חובה לבקר בישראל

תל אביב, הידועה גם בשם "העיר שלא ישנה לעולם", היא מטרופולין שוקק הממוקם על חוף הים התיכון של ישראל. זוהי עיר המשלבת בצורה חלקה את…

לחקור את העיר התוססת של תל אביב: יעד חובה לבקר בישראל

תנוחות סקס: לתבל את חיי המין שלך עם המהלכים המרגשים האלה

סקס הוא היבט חיוני של מערכת יחסים בריאה ומספקת. זה לא רק מביא הנאה פיזית אלא גם מחזק את הקשר הרגשי והנפשי בין בני זוג.…

תנוחות סקס: לתבל את חיי המין שלך עם המהלכים המרגשים האלה