בלוג סקס keynoodle.com

אוננות: הבנת ההנאה והיתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים

אוננות: הבנת ההנאה והיתרונות הבריאותיים הפוטנציאליים

אוננות, או עינוג עצמי, היא פעולה של גירוי עצמי מיני לשם הנאה או סיפוק מיני. זוהי פעילות טבעית ומהנה וסוג של טיפול עצמי שיכול להוביל ליתרונות בריאותיים, פיזיים ונפשיים כאחד. כאשר אוננות הופכת לנושא דובר יותר, חשוב להבין את הסיכונים והיתרונות הפוטנציאליים שלה, כך שנוכל לגשת אליה עם הידע הדרוש כדי לקבל החלטות מושכלות.

הבנת אוננות
אוננות היא נורמלית לחלוטין ומשהו שרוב האנשים עושים בצורה זו או אחרת. זה נעשה לעתים קרובות באופן פרטי בשל הסטיגמה שעדיין קיימת סביבו, והשפה והמונחים סביבו משתנים מאוד מאזור לאזור ומדור לדור. זה יכול לכלול נגיעה ומניפולציה באזורים ארוגניים שונים על הגוף עם הידיים, צעצועי מין, או חפצים אחרים. אוננות יכולה לכלול פנטזיה או גירוי חזותי, והיא יכולה להיעשות לבד או עם בן זוג.

היתרונות הבריאותיים של אוננות
אוננות יכולה לספק יתרונות פיזיולוגיים המובילים לבריאות נפשית ופיזית כאחד. זה יכול לעזור לשפר את מצב הרוח ולספק הפגת מתח, כמו גם להגביר את ההנאה המינית. זה יכול גם לעזור להפחית את לחץ הדם ואת קצב הלב, להגדיל דופמין ואנדורפינים (הורמוני "הרגשה טובה"), ולהגביר את החשק המיני. מי לאונן לעתים קרובות יותר הם לעתים קרובות יותר מסוגל לתקשר את הרצונות שלהם עם שותף במהלך אינטימיות פיזית. אוננות גם משחררת מתח מיני ומאפשרת פורקן בריא לביטוי מיני.

סיכונים פוטנציאליים של אוננות
עבור אנשים מסוימים, אוננות יכולה להוביל לרגשות אשמה או בושה. רגשות אלה יכולים להיות מורכבים על ידי דת או אמונות הקשורות לתרבות. אנשים יכולים גם לחוות סיכונים פיזיים עם אוננות, כגון גירוי בעור ושפשוף אם חומר סיכה אינו מוחל או לא מעודכן באופן קבוע. אוננות יכולה גם להיות כפייתית או מוגזמת, או שניתן להשתמש בה כדי לדכא רגשות. אוננות מוגזמת עלולה להוביל לעייפות פיזית ו / או נפשית, אובדן ריכוז וירידה בפרודוקטיביות.

מסקנה
אוננות יכולה לספק יתרונות פיזיים, נפשיים ורגשיים, אך חשוב לגשת אליה עם הידע הדרוש כדי לקבל החלטות מושכלות כיצד ומתי לתרגל אותה. עם הבנה נכונה וחינוך סביב אוננות, זה יכול להפוך לחוויה מעצימה וחיובית שגם מבוגרים וגם ילדים יכולים ליהנות ממנה בבטחה.

לחקור את העולם השנוי במחלוקת של דירות דיסקרטיות: היסטוריה, השפעה ופרספקטיבות מודרניות

דירה דיסקרטית, הידוע גם בשם דירה דיסקרטית או דירה דיסקרטית, הוא מוסד שבו אנשים עוסקים בפעילות מינית תמורת כסף. בעוד הרעיון של דירות דיסקרטיות קיים…

לחקור את העולם השנוי במחלוקת של דירות דיסקרטיות: היסטוריה, השפעה ופרספקטיבות מודרניות

חולון: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל

בלב מטרופולין תל אביב השוקק שוכנת פנינה נסתרת הממתינה להתגלות - העיר חולון. ממוקמת רק 20 דקות דרומית לתל אביב, עיר תוססת ודינמית זו מציעה…

חולון: לחקור את פנינה נסתרת של ישראל

הבנת התמכרות למין: גורמים, סימפטומים ואפשרויות טיפול

התמכרות למין, הידועה גם בשם היפרסקסואליות או התנהגות מינית כפייתית, היא הפרעה נפשית מורכבת ולעתים קרובות לא מובנת. הוא מאופיין בדחף בלתי נשלט ומוגזם לעסוק…

הבנת התמכרות למין: גורמים, סימפטומים ואפשרויות טיפול